Marmaris Öğretmenevi
MARMARİS ÖĞRETMENEVİNE HOŞGELDİNİZ

Konaklama ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Öğretmenevi olarak anılacak olan adres Marmaris Öğretmenevi-Siteler Mahallesi, İsmet Kamil Öner Caddesi, 206. Sokak, No.8 Marmaris/MUĞLA; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, https://marmarisogretmenevi.com.tr internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

1.SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Öğretmenevi, Müşterinin talebi üzerine Öğretmenevinde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Öğretmenevi olarak anılacak olan adres Marmaris Öğretmenevi-{ogr_adres}; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, https://marmarisogretmenevi.com.tr internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Öğretmenevi, Müşterinin talebi üzerine Öğretmenevinde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).

1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Müşteri; Öğretmenevinde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.

1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Öğretmenevi, Müşterinin talebini teyit edecektir.

2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ

2.1. (252) 413-2411 numaralı rezervasyon hattını arayarak bilgi alabilir https://marmarisogretmenevi.com.tr internet sayfasındaki rezervasyon formunun doldurulması yoluyla gerçekleştirilebilir.

2.2. Müşteri rezervasyonu iptal  etmek istediği durumda (252) 413-2411 telefon numarasından Öğretmenevinin Rezervasyon Ofisine başvurduktan sonra e-mail adresine talebini içeren dilekçesini göndererek   talepte bulunabilir. İptal edilen rezervasyon ücretinin iade edilebilmesi için ıslak imzalı dilekçenin kuruma ulaşması gerekmektedir.

2.3. Müşteri talebini fesih etmek ve ücretinin tutarını almak ister ise; MEB'in Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları Yönetmeliğinin 3. bölüm 9. maddesinin 4b ve 4c fıkraları uyarınca; konaklama tarihinden 5 gün öncesine kadar konaklama rezervasyonlarını iptal ettirenlere peşin yatırdıkları ücretin tamamını iade edilir. Rezervasyonlarını konaklama tarihine 5 günden daha az süre kalınan dönem içinde iptal ettirenlere ise peşin yatırdıkları %20 kesinti yapılmak suretiyle iade edilir. Konaklama belirtilen çıkış tarihinden önce sonlandırmak istediğinde; en geç saat 10.00'e kadar kuruma bilgi vermek kaydıyla peşin alınan konaklama ücretinin konaklanmayacak günleri  ait kısmı %20 kesintili olarak iade edilir.(Madde 4.1)İptal durumunda ıslak imzalı dilekçeyi kargo ile göndermesi ve e-mail atması zorunludur. 

2.4. Rezervasyon değişikliği (kişi sayısı, oda tipi) değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.

2.5. İşbu sözleşme ile Müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.6. Çocuklar için indirim ebeveynleriyle aynı odada kalmaları halinde uygulanacaktır. Rezervasyon kaydı sırasında, Müşteri tarafından bildirilen çocuğun yaşı dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının Rezervasyon kaydı sırasında yetkili şahıs tarafından talep edildiği kimlikte belirtilen yaştan farklı olduğu tespit edildiği halde rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını Müşteri karşılayacaktır.
0-3 Yaş (1 OCAK 2021) ve sonrasında doğanlar) çocuklar için konaklama ücreti alınmaz.
3-6 Yaş aralığı (1 OCAK 2018-1 OCAK 2021 arası doğumlu) çocuk yarım ücret olarak fiyatlandırılmaktadır.(Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin tebliği Md.10)

2.7. Odalarda sigara içilmesi, evcil hayvan getirilmesi ve yiyecek çıkarılması kesinlikle yasaktır.

3.ÖDEME ŞEKLİ

3.1. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.

3.2. Müşteri rezervasyon ödemesini kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı bankaların uyguladığı taksit seçeneklerine göre yapabilecektir. Müşteri taksitli ödemeyi seçmesi durumunda Taksit seçeneklerinde oluşan vade farkını peşinen Kabul etmiş sayılır.

3.3. Öğretmenevi, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul ve beyan eder. Öğretmenevi, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi, belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

3.4. Müşteri, Öğretmenevine giriş sırasında Öğretmenevi elemanına; online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını ibraz edecektir. Müşterinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk müşteriye ait olacaktır.

3.5. Müşteri faturayı e-fatura şeklinde beyan ettiği e-mail adresine alacaktır. Yanlış beyan edilen e-mail adreslerinden kurum sorumlu değildir.

4.ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ

4.1. Rezervasyon iptal talebi, konaklama yapılacak giriş tarihinden en geç 5 gün önce öğretmenevimize ıslak imzalı dilekçesini kargo yolu ile ulaştırması gerekmektedir. Ödeme iadeleri 15 iş günü içinde yapılır. Usulüne uygun yapılmayan rezervasyon iptal ücreti ve gerçekleşmeyen rezervasyon avansları kuruma yönerge gereği gelir kaydedilir.

4.2. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı kredi kartına geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yada Müşterinin ibraz edeceği banka hesabına EFT/Havale yöntemi ile yapılacaktır.

4.3 Rezervasyon iptalinde doğal afetler ,terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm (1.derecede yakınlar), kaza ve hastalık(tam teşekküllü hastane raporu)gibi durumlar mücbir sebep sayılır.

4.4 Kredi kartı  / Banka kartı ile yapılan ödemelerde ödeme kurum hesabına geçtikten sonra geri ödeme işlemi yapılabilir.(Kamu haznedarlığı yönetmeliğine göre kart blokeli ödemeler 20 gün sonra kuruma intikal etmektedir.)

4.5. Havale/EFT şeklinde ödemelerde açıklama kısmına kişinin konaklayacağı gün ve ismi ayrıntılı şekilde yazılacaktır.

5.KONAKLAMA ŞEKLİ

5.1. Giriş sırasında Müşterinin yaşı ve kimliği ve Kamu görevlisi olup olmadığı kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.

5.2. Müşteri, Öğretmenevi e vardığı saat kaç olursa olsun, Öğretmenevi e giriş günü en erken saat 14.00 itibari ile odaya yerleşeceğini ve Öğretmenevinden çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 11.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.

5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücretinin tamamı alınacaktır.

5.4. Evcil hayvanlar Öğretmenevi tarafından kabul edilmeyecektir.

5.5. Müşterinin Öğretmenevine yerleştikten sonra Öğretmenevinin konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

5.6. EVLİ OLMAYAN MÜŞTERİLERİMİZ EVLİLİKLERİNİ DAİR BELGEYİ OTEL GİRİŞ İŞLEMLERİNDE GÖREVLİYE İBRAZ ETMEK ZORUNDADIR. BELGE İBRAZ EDİLEMEDİĞİ TAKDİRDE REZERVASYONLARI İPTAL EDİLECEKTİR. İPTAL EDİLEN REZERVASYON SONRASI MÜŞTERİYE ÜCRET İADESİ YAPILMAYACAKTIR.EVLİ OLMAYAN MÜŞTERİLERİMİZİN AYNI ODADA KALMASI YASAKTIR. BU DURUMUN TESPİTİNDE REZERVASYONLARI İPTAL OLUNUP ÜCRET İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU

6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada Öğretmenevi temsilcisine bildirecektir. Aksi takdirde Öğretmenevi tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.

6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda Müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu Öğretmenevinin uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

6.3. Misafir, Öğretmenevi düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde, Öğretmenevi misafirin ücret iadesi yapılmadan Öğretmenevini terk etmesini isteme hakkına sahiptir.

6.4. Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış aldığı karara istinaden tesise alınmayacaktır. 

6.5. Bayanlar (women) bölümüne fotoğraf makinesi, kameralı telefon, fotoğraf veya video çekme özelliği bulunan elektronik cihazlar ile giriş yasaktır. Bu şartlara uymayan misafirler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

6.6. Otelimizde konaklayan misafirlerimiz son günlerde ziyaret ettikleri ülkeler ve ülkemizde kendileriyle irtibata geçilebilecek adres ve telefon numarasının paylaşımı ve konaklama sürecinde veya sonrasında virüsün bulaşması da dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek olumsuzluklardan dolayı kurumumuzun hukuki olarak bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

6.7. İl/İlçe Hıfzıssıhha kurulunun COVİD-19 önlem planı kapsamında kurumda yapılan uygulamalara uyulmadığı takdirde konaklama ücret iadesi yapılmadan sonlandırılır.

7. DİĞER HÜKÜMLER

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Öğretmenevi, hizmet vermeye devam etmeyebilir. Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.

7.2. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili mahkeme Marmaris mahkemeleridir.